sobota, 13 czerwca 2015

Jeszcze więcej Cassandry Clare, część IJak mogliście już zauważyć, jestem zupełnie zakochana w twórczości Cassandry Clare - wystarczy spojrzeć na te wszystkie tagi :) - że śledzę wszystkie nowinki ze świata Nocnych Łowców. 

Niektórych ta seria nudzi i musieli ją zmęczyć (a więc lepiej nie czytajcie tego posta, bo się niepotrzebnie zirytujecie), a część z Was kocha ją tak mocno jak ja :) Jak dla mnie książki pani Clare są genialne, świetnie napisane, ze świetnymi bohaterami, akcją, potworami, fantastyką, a żadna inna seria od czasów Harry'ego nie wciągnęła mnie w swój świat tak bardzo. 

Całe szczęście, że Cassandra Clare postanowiła napisać kolejne trzy części "Darów anioła", a pisanie kolejnych tomów przypadło jej do gustu tak bardzo, że zamierza rozszerzyć uniwersum Nocnych Łowców jeszcze bardziej. Większość osób wydaje się krytykować tą postawę, wyrażając jednogłośną opinię: Wszystko dla pieniędzy! (kto ogląda Beczkę ten wie o co chodzi :)). Ale nawet jeśli to prawda (w co wątpię, bo po prostu pani Clare stworzyła niezwykle rozbudowany świat i to nie dziwne, że chce pisać jeszcze więcej o nim)  to mi to nie przeszkadza, dopóki jej książki nadal będą tak wciągające i dobrze napisane jak do tej pory. 

Do tej pory w Polsce wyszło sześć części "Darów anioła" i trzy "Diabelskich maszyn" (obydwie zakończone) oraz "Kroniki Bane'a", czyli zbiór dziesięciu opowiadań o życiu Magnusa napisanych we współpracy z Sarah Rees Brennan i Maureen Johnson (tak, to ta pani od "W śnieżną noc").

Tak więc (bardzo przepraszam moją polonistkę, to silniejsze ode mnie :)) przejdźmy teraz do właściwej części postu, czyli co dzieje się obecnie w świecie Nocnych Łowców.


SERIAL

  serial

W maju zaczęto kręcić w Toronto serial o nazwie Shadowhunters. Produkowany przez ABC Family, reżyserem jest Ed Decter. Ma na razie zajmować się jedynie zdarzeniami z „Darów anioła”, ale nie wyklucza się przeniesienia na mały ekran także „Diabelskich maszyn” (:3 :3 :3). Pilot serialu ma być wypuszczony już jesienią, a emisja serialu ma się zacząć od stycznia przyszłego roku. Nie jest w żaden sposób powiązany z filmem.

Byłam bardzo sceptyczna, co do serialu, ale potem zaczęto wybierać odtwórców głównych ról i są totalnie idealni do swoich ról. Szczególnie Clary, którą tak sobie wyobrażałam, Isabelle, Alec… Nie, właściwie wszyscy. No, oprócz Simona, który jednak ma w sobie wiele simonowatości. Luke, którego gra czarnoskóry Isaiah Mustafa (kojarzycie reklamę Old Spice z koniem? J) jest genialny, a do tego wątek z tym, że jest on policyjnym detektywem szukającym powiązań miedzy demonicznymi morderstwami też jest genialny.

Kat McNamara i Alberto Rosende
Oto kilka zdjęć z planu i lista grających tam aktorów:

Clary Fray – Katherine McNamara (“Próby 
ognia”)
Jace Wayland – Dominic Sherwood (“Akademia wampirów”)
Simon Lewis – Alberto Rosende
Isabelle Lightwood – Emeraude Toubia
Alec Lightwood – Matthew Daddario (brat Alexandry, która grała Annabeth w “Percym”)
Luke Garroway – Isaiah Mustafa (Old Spice!)
Valentine Morgenstern – Alan Van Sprang (“Reign”)
Jocelyn Fray – Maxim Roy
Hodge Starkweather - Jon Cor
Od lewej: serialowi Magnus, Luke, Izzy, Clary, Jace, Alec


Magnus Bane – Harry Shum, Jr (“Glee”)
Raphael - David Castro
Camille - Kaitlyn LeebNOWE OKŁADKI

W związku z serialem, wydawnictwo postanowiło wypuścić całą serię w nowych okładkach. Bardzo mi się podobają, i tak właściwie myślę nad kupnem ich (jak na prawdziwą psychofankę przystało J). A oto one:

Na okładkach są w kolejności - Jace, Clary, Simon, Isabelle, Alec, Sebastian. Zastanawia mnie tylko, czy okładki kolejnych książek będą w starych okładkach – oby – czy w tych. 


KARTY


Za oceanem wyszedł także zestaw kart z postaciami z serii, który stanowią ekwipunek każdej szanującej się psychofanki (nie, ja jeszcze nie posiadam. Jeszcze. ). 

Shadowhunter Tarot Cards


KODEKS NOCNYCH ŁOWCÓW

Jest to ilustrowana wersja kodeksu, z komentarzami Clary, Jace'a i Simona. Niestety, nie wydana w Polsce, mimo że w Stanach stało się to stosunkowo dawno. Myślę, że byłaby to ciekawa lektura. 
Mamy tam uporządkowane wszystkie elementy uniwersum Nocnych Łowców, do tego w twardej oprawie, z rysunkami. Ech, chciałabym mieć takie cudo.


  

OPOWIEŚCI Z AKADEMII NOCNYCH ŁOWCÓW

Jest to bardzo podobny do „Kronik”, zbiór dziesięciu opowiadań o ty, co działo się z Simonem po tym jak wstąpił do Akademii. Są wydawane mniej więcej co miesiąc w formie e-booka, począwszy od lutego tego roku, co znaczy, że mniej więcej w grudniu zostaną wydane w Stanach w formie papierowej. Mam nadzieję, że tym razem wydawnictwo MAG wyda je szybciej niż „Kroniki” J
Tak jak poprzednio Cassandra Clare napisała je współpracując z Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson i Robin Wasserman. 


Strzelający z łuku Simon w swojej koszulce z napisem Made in Brooklyn - czego chcieć więcej? :)
A oto krótki (przetłumaczone przeze mnie) informacje o każdym z opowiadań:

1. Witaj w Akademii (Welcome to Academy)

Po tym jak Simon żył jako Przyziemny i wampir, nigdy nie spodziewał się, że pewnego dnia zostanie Nocnym Łowcą i wstąpi do Akademii. Dzisiaj zaczyna swój pierwszy dzień. Będziemy obserwować jak mijają mu kolejne miesiące w Akademii, podążając śladem Willa, Clary czy Jace'a, a także odnajdziemy odpowiedzi na pytania: Czy Simon i Clary znowu będą przyjaciółmi? Co stanie się z Simonem i Isabelle? Simonem i jego rodziną?

2.  Zaginiony Herondale (The Lost Herondale)
Simon uczy się o najgorszym przestępstwie, jakie może popełnić Nocny Łowca - zdezertować i zostawić swoich towarzyszy, Na początku dziewiętnastego wieku Tobias Herondale porzucił ich w środku bitwy i pozwolił zginąć. Jego życie było ocalone, ale on nigdy nie wrócił, a Clave zabrało życie jego żony zamiast jego. Simon i jego koledzy były zaszokowani brutalnością, gdy okazało się, że kobieta była w ciąży. Ale co jeśli dziecko przeżyło... a na świecie istnieje zaginiona linia Herondale'ów?

3. Nikczemnik z Whitechapel (The Whitechapel Fiend)
Simon poznaje prawdę o mordach Kuby Rozpruwacza, który został powstrzymany przez Willa Herondale'a, jego parabatai i londyński Instytut.

4. Nic prócz cieni (Nothing But Shadows)
Simon poznaje system działania Akademii i niezwykłą drogę Jamesa Herondale'a i Matthew Fairchilda do zostania przyjaciółmi i parabatai.

5. Zło, które kochamy (The Evil We Love)
Opowieść o Kręgu Valentine'a w Akademii Nocnych Łowców.

6. Bladzi królowie i książęta (Pale King And Princes)
Simon spotkał się z Podziemnymi i dostał reprymendę za nieprzestrzeganie zasad Akademii odnośnie Podziemnych. Historia w historii - będąc w Akademii, Andrew Blackthorn zostaje zauroczony przez faerie i ma z nią dwoje dzieci, Helen i Marka.

7. Ugryzienie w język (Bitter In Tongue)
Kiedy faerie porywają Simona, on spotyka Marka Blackthorna, Nocnego Łowcę i członka Dzikiego Zastępu.

8. Ognista próba (The Fiery Trial)
Emma Carstairs i Julian Blackthorn zostają parabatai. Simon i Clary zostają ich świadkami oraz widzą jak odgrywa się cały proces. Chcą zostać parabatai jak tylko Simon ukończy szkołę, a także dlatego że Emma poprosiła Clary. Rytuał przebiega jednak niespodziewanie...


9. Urodzony niekończącej się nocy (Born To Endless Night)
Simon, zresztą jak reszta Akademii, jest zaszokowany, gdy na schodach Akademii znaleziono małe dziecko czarownika o granatowej skórze. Oddano je pod opiekę Magnusa Bane'a, który był akurat na wykładach, a on musiał zabrać je ze sobą do domu - tymczasowo oczywiście - i swojego chłopaka.

10. Anioły dwa razy zstępują (Angels Twice Descending) 
Ktoś przeżyje i ktoś umrze na Ceremonii Wstąpienia Simona.

To wszystko ze strony Cassie (link). Przepraszam za ewentualne błędy :)
Według mnie opowiadania zapowiadają się naprawdę ciekawie, szczególnie, że pełno w nich Simona, którego uwielbiam i interesuje mnie, jak udało mu się wdrożyć w życie Nocnego Łowcy,

To już wszystko na dziś, a jutro kolejna część, ale tym razem powiem o kolejnych trylogiach z uniwersum Nocnych Łowców, jakie planuje Cassie :)

5 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa tego serialu. Chociaż trochę obawiam się doboru aktorów. Moim jedynym i idealnym Jacem zawsze będzie Alex Pettyfer <3

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też jestem ogromną fanką książek Clare, uwielbiam je, będę czekac na nowinki, bo tych większość znam. ;) Chcę te karty i chcę kodeks! ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać kiedy będzie Akademia! Kocham dzieła Cassie! Są cudowne i nie mogę doczekać się następnych części! !!! Jeju . Myślisz ze będzie książkowe wydanie Akademi? ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecie może czy można gdzieś kupić te karty? *taka psychofanka*

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie serial na początku był jednym wielkim nieporozumieniem, jednak z każdym odcinkiem stawał się coraz lepszy :)
  ksiazkowapasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń