O MNIE
Natalia - imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień urodzin). W Polsce imię nadawane jest od XIV wieku, tradycyjnie dzieciom urodzonym w Boże Narodzenie. Znane z literatury Natalie: Natalia Borejko (Jeżycjada), Natasza ("Mistrz i Małgorzata"), Natalia Orszeńska ("Ludzie bezdomni").

Łucja - imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające dziewczynkę urodzoną o wschodzie słońca. Znane Łucje: Lucy Maud Montgomery (autorka "Ani z Zielonego Wzgórza"), Łucja Pevensie ("Opowieści z Narnii").


Siedemnastolatka, licealistka. Biolchem.
Nigdy nie potrafiłam za bardzo opisywać siebie, więc może skupię się na kilku faktach.

Posiadczka kota, choć to bardziej on jest jej panem i władcą. Bezwstydny wzrokowiec oceniający książki po okładce. Zaznacza cytaty, zagina rogi, łamie grzbiety. Zbiera kaktusy i kalkulatory. Wielka fanka Gwiezdnych wojen, Harry'ego Pottera i Nocnych Łowców. Nie znosi cierpiących bohaterek, Mary Sue i ludzi bez poczucia humoru. Posiada patent na lenistwo. W fazie wiecznego zapuszczania włosów na fali fascynacji Pocahontas. Poważnie uzależniona od kawy i dobrych książek. Zanim cokolwiek przeczyta przeprowadza ostrą selekcje, żeby nie czytać gniotów, choć o wiele lepiej pisze się jej o tym, co jej się nie podobało. Śmieje się z niezdarnych bohaterek, a sama potyka się o własne nogi. Realistka.

1 komentarz: